>
ŚrGru02

Zielony Orzeł „Rzeczpospolitej” dla Fundacji „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”

27 listopada odbyła się gala „Walki o klimat”, podczas której po raz pierwszy rozdane zostały „Zielone Orły Rzeczpospolitej”. Otrzymały je „firmy, samorządy, organizacje pozarządowe i wyjątkowe osoby, które przysłużyły się klimatowi”. Z ogromną radością informujemy, że Fundacja „Rozwój Tak – Odkrywki Nie" zajęła II miejsce w kategorii: organizacje ekologiczna. Jesteśmy dumni z wyróżnienia i serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy przez lata ciężką pracą przyczynili się do tego sukcesu.

– Dziękuję Kapitule Nagrody i redakcji Rzeczpospolitej. Gratuluję odwagi, bowiem w kraju wciąż  jeszcze „zakochanym" w węglu na pewno nie jest łatwo nagradzać organizację, która od ponad dekady sprzeciwia się wydobyciu węgla brunatnego metoda odkrywkową - mówił  prezes Fundacji Tomasz Waśniewski – Wyróżnienie odbieramy nie jako sukces samej Fundacji, ale uhonorowanie setek anonimowych aktywistów i aktywistek skupionych w Koalicji „Rozwój Tak – Odkrywki Nie", którzy przez długie  lata ścierali się z potężnym lobby i jego stronnikami. To ich dzień i im dedykuje ciepłe słowa, jakie spotkały nas, ze strony członków Kapituły i Redakcji Dziennika Rzeczpospolita.

 

Organizacje zmieniające rzeczywistość

„W kategorii ORGANIZACJE EKOLOGICZNE kapituła zdecydowała się nagrodzić organizacje – które nie tylko sygnalizują problemy, ale również starają się przedstawiać konkretne rozwiązania. Nagrody otrzymały następujące organizacje”:

I miejsce: Koalicja Klimatyczna

II miejsce: Fundacja Rozwój TAK Odkrywki NIE

III miejsce: Polski Alarm Smogowy

Nagrodę w kategorii TYTAN EKOLOGII Pionier Ekologii w Polsce otrzymał z kolei dr Andrzej Kassenberg, współzałożyciel Instytutu na rzecz Ekorozwoju i Fundacji Efektywności Energetycznej Polski.

Dziękujemy za wyróżnienie i gratulujemy wszystkim nagrodzonym! 

Kolejne wyróżnienie dla Fundacji „Rozwój TAK-Odkrywki NIE”

To kolejne w tym roku wyróżnienie dla Fundacji. W maju 2020 r. Tomasz Wiśniewski – współzałożyciel i prezes naszej Fundacji RT-ON oraz inicjator powołania Ogólnopolskiej Koalicji „Rozwój Tak – Odkrywki Nie”, znalazł się w finale 9. edycji Nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii działalność społeczna. 

– Lata wspólnego wysiłku, w atmosferze społecznej niegdyś znacznie mnie przychylnej niż dziś, zostały po raz kolejny w tym roku docenione przez niezależne i opiniotwórcze  gremia, które spośród wielu zasłużonych organizacji pozarządowych postanowiły docenić właśnie nas!– komentuje Tomasz Waśniewski. – Nie czujemy się w żaden sposób zwolnieni z obowiązków, a raczej zmotywowani, by wspólnie nadal realizować kolejne cele, jakie stoją przed fundacją i Koalicją „Rozwój TAK-Odkrywki NIE”

Więcej:

  1. https://energia.rp.pl/smog/klimat/25898-gala-walka-o-klimat-w-piatek-27-11-o-godz-11-00-na-rp-pl
  2. https://smoglab.pl/polski-alarm-smogowy-nagrodzony-zielonym-orlem-rzeczpospolitej/ 
  3. https://swiatoze.pl/rozdano-ekologiczne-nagrody-zielonego-orla-rzeczpospolitej/
Początek strony