WtPaź18

Raport o kosztach zewnętrznych kopalni i elektrowni ZE PAK S.A.

na antenie radia TOK FM

W sobotę, 15.10.16 - gośćmi red. Ewy Podolskiej w audycji Weekend Radia TOK FM byli Jakub Gogolewski (koordynator projektów w Fundacji "RT-ON") oraz jako eksperci: Łukasz Adamkiewicz i dr Benedykt Pepliński.

 

Bezpośrednią przyczyną zaproszenia do radia była publikacja przez naszą Fundację, połączona z prezentacją podczas konferencji prasowej w CP PAP  w Warszewie(30.09.16), raportu pt.: "ZE PAK czy rzepak?" oraz konferencja Koalicji "RT-ON" w Sejmie RP pt. „Chrońmy wodę i ziemię - obywatele przeciw kopalniom węgla brunatnego! -Jak rozpocząć transformację energetyczną w Polsce?” z 20 września br.

 W obu wydarzeniach uczestniczyła dziennikarka radia TOK FM - Ewa Podolska. Jakub Gogolewski (autor raportu) oraz zaproszeni, współpracujący z Fundacją eksperci - w blisko godzinnej audycji przedstawili min. dlaczego inwestycje w nowe odkrywkowe kopalnie węgla brunatnego są zupełnie nieuzasadnione ekonomicznie powodując przy tym, tak jak istniejące już kopalnie, gigantyczne szkody społeczne i środowiskowe. Słuchacze dowiedzieli się co jest ważniejsze,  tj. niezbędne do życia,  woda i żywność czy węgiel brunatny?

Cała audycja do odsłuchania:

http://audycje.tokfm.pl/odcinek/Raport-o-kosztach-zewnetrznych-kopalni-i-elektrowni-ZE-PAK-S-A-Komentuja-Jakub-Gogolewski-Lukasz-Adamkiewicz-i-dr-Benedykt-Peplinski/42372


 

Publikacje do pobrania

raport zepak czy rzepak 
 Raport ZEPAk czy RZEPAK (pdf)
Początek strony